Ray Sigorta
Ulusal taşımacılık şirketleri olan THY, Denizcilik İşletmeleri, Devlet Demiryolları ve PTT’nin girişimleri ile 1958 yılında kurulan Ray Sigorta, hissedarlarının niteliğinden dolayı ilk yıllarda özellikle nakliyat endüstrisine dayalı sigorta branşlarında başarı kaydetti.
 
1992 yılında alınan özelleştirilme kararı ile Doğan Holding’in bünyesine katılan Ray Sigorta, 2007 yılında Orta ve Doğu Avrupa’nın en büyük sigorta gruplarından biri olan Avusturya merkezli Vienna Insurance Group (VIG) tarafından satın alındı. Ray Sigorta'nın hisse yapısında; yüzde 81.59'luk hisse TBIH Financial Services Group N.V'ye, yüzde 12.67 hisse Vienna Insurance Group’a ve İMKB’de işlem gören yüzde 5.7 halka açık pay oluşturmaktadır.  
 
Sigorta sektöründe yarım asrı geçen süredir hizmet veren Şirket, nakliyat, yangın, kaza, mühendislik, ferdi kaza, sorumluluk, seyahat, tekne, havacılık, tarım, hukuksal koruma ve sağlık sigortaları ile müşterilerine hizmet vermektedir. 
 
Mevcut ve potansiyel müşterilerine 850 civarında profesyonel acente, leasing ve broker firmaları, Alternatifbank şubeleri ile alternatif dağıtım kanallarından oluşan yaygın hizmet ağı ile ulaşmaktadır. Türkiye’de yüzde 1,76’lık pazar payı ile faaliyet gösteren şirket, 2011 yılı sonunda toplam 252.962.810TL’lik prim üretimi gerçekleştirdi.
BROŞÜRLER